Recertyfikacja KPP


W związku z odwołaniem z dniem 1 lipca 2023 r. stanu zagrożenia epidemicznego wprowadzonego w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2, zaświadczenia uprawniające do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy są ważne jeszcze jedynie do 60 dni od dnia odwołania stanu.
Spodziewając się konieczności odnowienia uprawnień przez szerokie rzesze strażaków, Związek OSP będzie organizował egzaminy recertyfikujące świadectwa. Egzaminy poprzedzone będą kilkugodzinnym kursem przygotowawczym odświeżającym wiedzę kandydatów do egzaminu. Kursy wraz z egzaminem organizowane będą w 3 Ośrodkach Szkoleniowych ZOSP RP: w Kościelisku-Kirach, Turawie oraz Pruszczu Gdańskim.
Przewidujemy także organizację takich kursów w miejscu zamieszkania zgłaszających się strażaków (w przypadku zebrania się odpowiednio licznej grupy z danego terenu).
Jeśli jesteś zainteresowany przystąpieniem do egzaminu odnawiającym Twoje uprawnienia ratownicze z zakresu KPP zarejestruj swoje zgłoszenie w ankiecie pod linkiem:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSe_rFGDTmJYkEUPsfbtK1U57E_FJ0xzl7uvs5weOawsG9nNpA/viewform?vc=0&c=0&w=1&flr=0

Jeśli jesteś zainteresowany uzyskaniem uprawnień ratownika KPP oraz odbycie pełnego kursu (66 godzin) proszę o zgłoszenie takiej potrzeby w arkuszu pod linkiem:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdkcEFC0kva6vy0Mz-q7HqXXrC4lLHyIuuz3W7a2vnTHkN5Rg/viewform?vc=0&c=0&w=1&flr=0

UWAGA

Przypominamy, że WSZYSCY nasi instruktorzy posiadają wyższe wykształcenie, mają uprawnienia pedagogiczne i stanowią wieloletnią, doświadczoną kadrę opolskich zespołów ratownictwa medycznego – nie są z tzw „łapanki”, a do swych obowiązków i zajęć oprócz wiedzy dokładają to, co najważniejsze- prawdziwe doświadczenie i masę sytuacji symulowanych!

Jeśli masz grupę strażaków minimum 18 osobowa i chcesz byśmy przyjechali do Was i zrobili krotki kurs przypominający oraz egzamin potwierdzający nabycie uprawnień ratownika zadzwoń! Ustalimy indywidualne warunki!

W ramach opłaty zapewniamy:

  • przygotowanie w grupach
  • wyżywienie obiad, kolacja, śniadanie, przerwy kawowe
  • nocleg
  • egzamin
  • ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ZDROWIA1) z dnia 3 grudnia 2019r.zmieniające rozporządzenie w sprawie kursu w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy.
    Czytaj: http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20190002408/O/D20192408.pdf
  • W związku z wątpliwościami dotyczącymi interpretacji nowych przepisów w zakresie kursu kwalifikowanej pierwszej pomocy, proszę o przyjęcie poniższego stanowiska. Mocą rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 3 grudnia 2019 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie kursu w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy
    Czytaj: Informacja dla Wojewodów – dot KPP

Wszelkich informacji udziela Kierownik Ośrodka Aleksandra Ambros

Zobacz również: KURSY KPP